Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt LinkiWtorek, Kwiecień 25, 2017
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Nawigacja
Strona Główna
Prezydium Zarządu
Statut
O nas
Artykuły
Galeria
Kontakt
Linki
Szukaj
Nasza działalność
Ostatnie Artykuły
Tradycja obchodów Św...
Dzień Babci, Dzień D...
Międzynarodowy Dzień...
Spotkanie Integracyj...
Wycieczka do Mosznej...
Kalendarium
Trójmiasto' 2007


Park Miniatur' 2006


Witamy


Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
jest pozarządową organizacją społeczną działającą blisko 70 lat.

Jednym z jego ogniw jest Zarząd Rejonowy w Bolkowie.

59-420 Bolków
ul. Szpitalna 16
tel. (75) 7413152

Biuro czynne:
Wtorek od 10 do 13

Kurs komputerowy


Od 5 kwietnia 2017 o godz. 15.00 w Domu Kultury w Bolkowie rozpoczyna się kolejna edycja kursu komputerowego dla początkujących.
Dostępny też dla  osób, które uważają się za już nieco zaawansowane. Uczestnicy kursu to osoby w przedziale wiekowym 50 - 75 lat.
Nauka na kursie  jest bezpłatna.


Dzień Babci i Dziadka 2017


8 lutego 2017 w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się impreza z okazji Dni Babci i Dziadka. Podczas tej imprezy dwaj zaproszeni przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z jednostki w Bolkowie wygłosili prelekcję nt. ewentualnych zagrożeń jakie niosą za sobą niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych.Przewodniczący Rady Powiatu Jawor Pan Roman Sadowski zafundował nam kilka butelek szampana,które pozwoliły na wzniesienie toastu za zdrowie wszystkich Babć i Dziadków. Funkcjonowała też poczta walentynkowa.

Gościnnie wystąpił zespół ludowy Kukułeczki z Pogwizdowa. Do tańca natomiast przygrywał zespół Marek i Rysio z Wałbrzycha.Zabawa trwała od 15.00 do 21.00, a nastroje panowały iście szampańskie.

Bolków 8.02.2017.
Dzień dobry.

Tradycyjnie już witam wszystkich Państwa jak najcieplej i jak najserdeczniej w to dzisiejsze mroźne popołudnie. Spotkaliśmy się dzisiaj po raz pierwszy w roku 2017, co jest taką jakby naturalną okazją do złożenia Państwu życzeń, wszystkiego co najlepsze w tym rozpoczynającym się właśnie nowym roku.

Szanowni Państwo. Każdy z nas tu obecnych był kiedyś dzieckiem. Wydaje się to dzisiaj wręcz nieprawdopodobne, bardzo odległe, jednakowoż fakty są niezaprzeczalne. Pamiętamy jak ważną rolę w naszym ówczesnym życiu pełnili nasi dziadkowie. Obchodzony 21 stycznia dzień babci i nazajutrz dzień dziadka, to tylko symboliczne daty w naszym kalendarzu. Natomiast rzeczywistość wygląda tak , iż dziadkowie każdego dnia myślami są przy swoich wnukach. Niemal codziennie też udzielają tak potrzebnego im wsparcia, porad, także pociechy. W życiu wnuków to właśnie babcia i dziadek są najważniejszymi i najbardziej kochanymi osobami, które nigdy się nie gniewają, które potrafią cierpliwie wysłuchać nawet tych najbardziej szalonych marzeń i pomysłów. I co godne podkreślenia dziadkowie potrafią to robić z oczekiwaną przez wnuków powagą.

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie . Kończąc, życzę Wam w imieniu całego Zarządu naszego Związku dużo zdrowia, radości, zadowolenia z życia oraz poczucia satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku jakim jest opieka nad wnukami.

Dziękuję za uwagę.

Apel do Młodzieży


Apel do Młodzieży


Zwracam się do młodych mieszkańców Bolkowa i okolic, szczególnie do tych wracających z dyskotek, a będących "pod dobrą datą", w sprawie czwartej już, wybitej szyby w tablicy ogłoszeniowej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, usytuowanej w pobliżu kościoła. Zanim zrobicie to po raz kolejny, pomyślcie wpierw o tym, że ktoś to przecież musi naprawić, że wykonanie tej czynności może kosztować nie tylko określone pieniądze, ale też ktoś musi poświęcić na to swój czas. W życiu nie ma nic za darmo. Tablica nasza nie służy wyłącznie do tego, aby wybijać w niej szyby, służy nade wszystko jako przekaźnik informacji naszym członkom i nie tylko naszym członkom. Ogólnie rzecz ujmując, służy wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Bolkowa i pobliskich wiosek. Wśród nich mogą być także wasi rodzice, wasze babcie i dziadkowie. Reasumując: im więcej jako mieszkańcy niszczyć będziemy nasze dobra wspólne, tym będziemy biedniejsi. A tego chyba nikt z nas nie chce.

Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Henryk Spodziewała


Wesoła piosenka dla babci
Zabawa Andrzejkowa 201`6


Zabawa Andrzejkowa


30 listopada 2016 w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się zorganizowana przez Związek Emerytów w Bolkowie Zabawa Andrzejkowa, w której wzięło udział ponad 100 osób.

Gościnnie wystąpił Zespół Biesiadny ze Świdnika, a do tańca grał zespół muzyczny Alabama z Jawora.Każdy z uczestników mógł sobie wywróżyć przyszłość z figurek powstałych po wylaniu wosku do wody.

Impreza trwała od 15.00 do 21.00.

Dzień Seniora 2016


Dzień Seniora 2016


  Bolków 12.10.2016.

Dzień dobry.

 Witam Państwa bardzo ciepło i serdecznie na dorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Seniora. Witam też naszych zaproszonych gości.- Szanowni państwo. Słowo "senior" oznacza, że mówimy o kimś starszym wiekowo, ale też o kimś kto posiada wielką wiedzę i bogaty  bagaż doświadczeń życiowych Przyjęte jest, że w wiek senioralny wchodzi się kończąc 60 rok  życia. Wiem z autopsji, że niektórzy ludzie posiadają w sobie jakieś wewnętrzne blokady, nie pozwalające im przyznać otwarcie  -  jestem emerytem. Blokady te przestają działać w dniach, kiedy  pobierają swoje świadczenia emerytalne. Prawdą jednak jest, że seniorem zostaje  każdy bez względu na to czy  tego chce czy nie. Ale też starość nie powinna być okresem smutnym, pełnym rozżalenia, wyrzeczeń z poczuciem samotności i wykluczenia społecznego.

Nasz Związek w miarę swoich możliwości i oczywistej pomocy naszych władz samorządowych robi wiele, aby nasi członkowie jak najmniej byli narażeni na te przykre dla osób starszych doświadczenia. Na portalu internetowym www.senior.pl  dowiadujemy się jakie przyjemności można zorganizować dla seniorów w ramach obchodów Dnia Seniora. Tych możliwości jest wiele. Można np. zaproponować wspólny spacer po parku wśród lecących liści z drzew, uprawianie nordic walkingu, można zachęcić seniorów do korzystania z komputera, telefonu komórkowego, bądź do zapisania się na Uniwersytet III wieku. Na tym samym portalu wyjaśnia się, że wszystko to brzmi obiecująco, ale nie zawsze jest  osiągalne dla ludzi starszych, szczególnie dla mieszkających na terenach wiejskich i  w małych miasteczkach. Często pozostaje tylko spacer po parku. I trudno się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić.

Człowiek stary, jeśli nie ma za co przeżyć do końca miesiąca, jeśli nie ma za co kupić węgla, jeśli brakuje mu na leki, nie będzie myślał o komputerze, o komórce czy o Uniwersytecie III Wieku. Jego świadomość ograniczy się tylko do troski o przetrwanie. Może niektórzy z Państwa pamiętają taką starą marksistowską doktrynę, że byt określa świadomość. Jak widać to ta doktryna i dzisiaj ma swoją wymowę. Ale nasz Zarząd z większym lub mniejszym powodzeniem  próbuje  zagospodarować i urozmaicić czas wolny naszych i nie tylko  naszych członków. Oferty czynnego spędzenia czasu kierujemy bowiem do wszystkich seniorów zamieszkujących gminę Bolków i szerzej powiat Jawor. 

Szanowni Państwo. Dzisiaj jest dobry moment, aby złożyć serdeczne podziękowania naszym władzom samorządowym za ciągłą pomoc udzielaną naszej organizacji. Mam tu na myśli Przewodniczącego Rady Powiatu Jawor Pana Romana Sadowskiego, Starostę Powiatu Jawor Pana Stanisława Laskowskiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej Bolkowa Panią Jolantę Majtczak oraz Burmistrza Bolkowa Pana Jarosława Wrońskiego. Mamy także w tej grupie osoby prywatne, które w jakiś sposób wspomagają nasze stowarzyszenie, ale pragną pozostać anonimowi. Szanuję ich wybór i również im składam niemniej  serdeczne podziękowania..
 
Spotkanie Integracyjne


W dniu 24 sierpnia 2016 w Ośrodku Kultury w Bolkowie odbyło się Spotkanie Integracyjne. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób. Oprócz członków Związku  z Bolkowa i najbliższej okolicy, spontanicznie przybyli do nas goście z Jawora i Kamiennej Góry. Zabawa trwała do 21.30.
Ochrona danych


W związku z doniesieniami medialnymi o nadmiernym pobieraniu z bazy danych PESEL przez niektóre kancelarie komornicze danych osobowych i o możliwości ich wycieku informujemy naszych członków, że każdy obywatel ma prawo do sprawdzenia faktu czy ktoś interesował się jego danymi osobowymi, a jeśli tak, to kto.

Należy w tym celu złożyć tylko odpowiedni wniosek do Ministra Cyfryzacji.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w naszym biurze
w Domu Kultury w celu wypełnienia w/w wniosków.


Zarząd PZERiI

PZERiI w Bolkowie organizuje jednodniową wycieczkę do Republiki Czeskiej
Wycieczki

PZERiI w Bolkowie organizuje jednodniową wycieczkę do Republiki Czeskiej


PZERiI w Bolkowie organizuje jednodniową wycieczkę do Republiki Czeskiej. Wyjazd 21 lipca 2016 o godz. 7.30 z przystanku PKS. Opłata od osoby 50 zł (w tym autokar, bilety wstępu, przewodnik, ubezpieczenie,). Zwiedzimy božkowskie podziemne jaskinie dolomitowe oraz jeziorka z przeźroczystą, niebiesko-zieloną wodą. W Malej Skale natomiast zwiedzimy największy w Czechach skalny zamek. 2 km dalej znajduje się zamek Frýdštejn. Przejazd do Turnova, gdzie można obejrzeć 20 pomieszczeń w zamku Hrubý Rohožec, siedzibie hrabiów Des Fours Walderode, kaplicę Trójcy Przenajświętszej oraz inne. Zamek jest otoczony parkiem utrzymanym w stylu angielskim. Ostatnim etapem będzie Jablonec i zwiedzanie Muzeum Szkła i Biżuterii. Prosimy zabrać ze sobą dowody tożsamości. Zapisy we wtorki w naszym biurze.
Nasza wycieczka do Republiki Czeskiej jest współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Jaworze w kwocie 1.200 zł.

Spotkanie na Dzień Inwalidy


Bolków 20.04.2016.

Spotkanie na Dzień Inwalidy


Obchody Światowego Dnia Inwalidy zainicjował bolkowski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. Dzień poświęcony niepełnosprawnym składał się z okolicznościowego wystąpienia prezesa Henryka Spodziewały, drobnych upominków i ciepłych słów skierowanych przez gości – przedstawicieli władz różnych szczebli, filmiku o wyczynach tanecznych seniorów, koncertu zespołu „Echo” oraz najdłuższej części imprezy: zabawy tanecznej. Uhonorowano także wielu sprzyjających bolkowskiemu kołu ludzi spośród władz, kierownictw instytucji i właścicieli firm.

Henryk Spodziewała tym razem nie przygotował swego okolicznościowego wystąpienia sam. Odczytał list skierowany przez władze PZERiI, w którym zwrócono uwagę na konieczność dalszego integrowania społeczności ludzi niepełnosprawnych ze sprawną resztą społeczeństwa. Henryk Spodziewała, prezes bolkowskiego koła PZERiI wręczył dyplomy osobom, które od 2002 roku wspierały koło. Wśród uhonorowanych znaleźli się: były burmistrz Bolkowa, Bronisław Andrzejewski, aktualny włodarz gminy - Jarosław Wroński, poprzedni przewodniczący Rady Miejskiej Marek Janas i obecna jej szefowa, Jolanta Majtczak, Ryszard Bożek, który przed laty pełnił funkcje kierownika domu kultury i dzisiejszy jego dyrektor Bogusław Krukowski, starosta jaworski Stanisław Laskowski i były wicestarosta Michał Lenkiewicz, a także przewodniczący Rady Powiatu Jaworskiego Roman Sadowski, pracownik domu kultury Wiesław Flaczyński oraz Sabina Żołnierczyk, współwłaścicielka piekarni.

Wstępem do zabawy był komiczny film z tańca wykonywanego przez seniorów wyszukany w sieci przez Wiesława Flaczyńskiego oraz koncert piosenek ludowych i popularnych w wykonaniu zespołu „Echo”. Sama zabawa trwała do późnego wieczora. Jej uczestnicy bawili się przy muzyce serwowanej przez Marka i Rysia z Wałbrzycha. W trakcie zabawy przeprowadzono konkurs tańca, który wygrali goście z Kamiennej Góry. Nagrody dla nich ufundowali Julita Roman i Stefan Żelichowski.

W obchodach Dnia Inwalidy udział wzięli mieszkańcy Bolkowa i gminy, liczni Jaworzanie oraz goście z Kamiennej Góry. Bo popularność bolkowskich spotkań tanecznych organizowanych dla seniorów przez władze związkowego koła jest duża, a zabawy uchodzą za najlepsze.


mate

Dzień Babci i Dziadka w tanecznych rytmach
Zabawa

Bolków 27.01.2016.

Dzień Babci i Dziadka w tanecznych rytmach


Dzień Babci i Dzień Dziadka, niedawno minione święta seniorów, były jedynie pretekstem. Bo bolkowskim seniorom, członkom i sympatykom oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nie są potrzebne dodatkowe powody do wspólnej zabawy. Ale zwykle też znajduje się jakaś dodatkowa okoliczność.

W zabawie zorganizowanej 27 stycznia 2016 roku w Ośrodku Kultury w Bolkowie udział wzięło ponad 130 osób nie tylko z Bolkowa, ale też m.in. z Kaczorowa, Jawora i Kamiennej Góry. Prezes zarządu rejonowego PZERiI Henryk Spodziewała, naświetlił krótko historię dni Babci i Dziadka i podkreślił rolę seniorów w wychowywaniu najmłodszych pokoleń. - Otóż wszystko zaczęło się od ustanowienia Dnia Babci pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku – powiedział. - Ktoś jednak słusznie zauważył, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80-tych w kalendarzu obok Dnia Babci pojawił się również Dzień Dziadka. Wnuczęta muszą tym samym przygotować obecnie dwie laurki. Jak wiemy w przedszkolach i szkołach organizowane są występy dzieci, na które zapraszani są babcie i dziadkowie. W niektórych krajach na świecie obchodzi się za tzw. jednym zamachem Dzień Dziadków. W Stanach Zjednoczonych jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta i kongres. Amerykańscy seniorzy doczekali się nawet swojego hymnu „A Song for Grandma and Grandpa”. Psychologowie twierdzą, że w dużej mierze to dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Dzieje się tak być może też dlatego, że wiele wnucząt siłą rzeczy traci swoich dziadków w stosunkowo młodym jeszcze wieku. Medycyna jednak robi ciągłe postępy, średnia wieku stale rośnie i w związku z tym role się nieco odwracają. To dziadkowie będą potrzebować coraz więcej uwagi i pomocy ze strony swoich dzieci oraz wnucząt. Jednakowoż życie pokazuje, iż babcie i dziadkowie czują się wyraźnie najlepiej we własnym towarzystwie. Pozwólcie Państwo, że skorzystam z okazji i z całego serca podziękuję wszystkim członkom naszego Zarządu za poświęcony czas, za pracę wkładaną w przygotowania i organizację takich spotkań jak dzisiejsze. Tym bardziej dziękuję, że ta praca wykonywana jest zupełnie bezinteresownie – dodał prezes Spodziewała.

Do tańca przygrywali znani już z poprzednich wizyt w Bolkowie, wokaliści i instrumentaliści, Marek i Ryszard z Wałbrzycha. Przed zabawą wystąpili goście ze Świebodzic. Był to zespół ludowy „Akord”, który wykonuje piosenki ludowe w stylu podobnym do zespołu „Mazowsze”. Ale ma w swoim repertuarze nie tylko ludową twórczość, także swe wersje popularnych piosenek.

Zabawa trwała kilka godzin, a bolkowskim emerytom na kolejną, w zielonym karnawale, przyjdzie czekać kilka tygodni.


mate


mate
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Najbliższe święta
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 244
Najnowszy Użytkownik: heinrich125
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów 2010

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

166216 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie