Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt LinkiWtorek, Wrzesień 26, 2017
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Nawigacja
Strona Główna
Prezydium Zarządu
Statut
O nas
Artykuły
Galeria
Kontakt
Linki
Szukaj
Nasza działalność
Ostatnie Artykuły
Tradycja obchodów Św...
Dzień Babci, Dzień D...
Międzynarodowy Dzień...
Spotkanie Integracyj...
Wycieczka do Mosznej...
Kalendarium
Trójmiasto' 2007


Park Miniatur' 2006


Witamy


Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
jest pozarządową organizacją społeczną działającą blisko 70 lat.

Jednym z jego ogniw jest Zarząd Rejonowy w Bolkowie.

59-420 Bolków
ul. Szpitalna 16
tel. (75) 7413152

Biuro czynne:
Wtorek od 10 do 13

Spotkanie Integracyjne


Spotkanie Integracyjne


23 sierpnia 2017 w Domu Kultury w Bolkowie odbyło się Spotkanie Integracyjne dla emerytów, rencistów i inwalidów. Tego typu spotkania są swoistym motywatorem do nawiązywania nowych znajomości i pogłębianie wcześniej zawartych. Takie spotkania dobrze służą utrwalaniu integracji naszego środowiska.

Gościnnie wystąpił zespół ludowy Dobromierzanie z Dobromierza. Do tańca grał muzyk Darek. Bawiło się wesoło 85 osób. Odbył się też konkurs polegający na zaśpiewaniu fragmentu wybranej przez siebie
piosenki bez akompaniamentu. Występy oceniała publiczność oklaskami. W konkursie wzięło udział 5 osób i wszyscy zostali nagrodzeni workami typu big bag pełnymi drewna na opał o  wartości 200 zł każdy z dowózką na wskazany adres.

Impreza przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze.

Wycieczka do Drezna


Wycieczka do Drezna


29 czerwca 2017 Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie zorganizował wycieczkę do Drezna, miasta zwanego Perłą Baroku czy też Florencją Północy. Wyjazd ten mógł się odbyć dzięki dotacji uzyskanej ze Starostwa Powiatowego w Jaworze w kwocie 1500 zł.

Ponieważ w Polsce byliśmy już praktycznie wszędzie, północne Czechy też już zwiedziliśmy, stąd decyzja o wyjeździe do Niemiec. Z Bolkowa wyruszyliśmy o 7.00, do Drezna dotarliśmy ok. godz. 11.00.Po przejściu do centrum zobaczyliśmy przemarsz oddziałów wojskowych, ale bez elementów musztry. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Zamku Zwinger, Galerii Starych Mistrzów i Muzeum Historycznego. Ze względu na ciągle padający deszcz nie mogliśmy wejść na tarasy Bruhla  Obejrzeliśmy je tylko z poziomu
patia zamkowego. Jednakowoż największy zachwyt zwiedzających wzbudziło oglądanie  obrazów starych mistrzów pędzla takich jak m.in. mistrza Canaletto, który był zresztą blisko związany z Warszawą, oraz przepięknie wykonane przedmioty z miśnieńskiej porcelany. Ważnym zaznaczenia jest też fakt przejazdu naszej wycieczki w obydwie strony pięknym, oświetlonym tunelem o długości 3300 metrów. Na marginesie dodać trzeba,  że tak w samym mieście jak i podczas zwiedzania zabytków spotykaliśmy duże rzesze
turystów z Azji oraz Afryki.
Niesamowite wrażenia jakie odnieśliśmy w czasie trwania wycieczki na pewno pozostaną długo w naszej pamięci.

Światowy Dzień Inwalidy


Światowy Dzień Inwalidy


26 kwietnia 2017 od godz. 15.00 w Domu Kultury w Bolkowie odbyły się uroczystości z okazji obchodów Światowego  Dnia Inwalidy. Spotkanie otworzył Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie Henryk Spodziewała witając wszystkich przybyłych gości.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Przewodniczący Rady Powiatu Jawor Pan Roman Sadowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bolkowie Pani Jolanta Majtczak, V-e Burmistrz Bolkowa Pan Jacek Machynia oraz dwie pełnomocniczki reprezentujące Posłankę Elżbietę Witek z Jawora. Wszystkie wymienione wyżej osoby przekazały naszym członkom życzenia dobrego zdrowia, długich lat życia oraz wyraziły nadzieję spotykania się przy kolejnych tego typu okazjach, nie zapominając również o przekazaniu nam sympatycznych prezentów.

Przewodniczący ZR wręczył też Dyplomy Uznania dla dwóch osób z tytułu długoletniej przynależności do naszego Związku. Panu Leonowi Kleniukowi za 35- letni, a Pani Zofii Kowalskiej za 30-letni staż związkowy. Gościnnie wystąpił zespół wokalny Bolkowianie. Do tańca grali bardzo lubiani u nas Marek i Rysio z Wałbrzycha. Jak zawsze bawili się u nas Goście z gminy Bolków oraz z Jawora i Kamiennej Góry.Kurs komputerowy


Od 5 kwietnia 2017 o godz. 15.00 w Domu Kultury w Bolkowie rozpoczyna się kolejna edycja kursu komputerowego dla początkujących.
Dostępny też dla  osób, które uważają się za już nieco zaawansowane. Uczestnicy kursu to osoby w przedziale wiekowym 50 - 75 lat.
Nauka na kursie  jest bezpłatna.


Dzień Babci i Dziadka 2017


8 lutego 2017 w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się impreza z okazji Dni Babci i Dziadka. Podczas tej imprezy dwaj zaproszeni przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z jednostki w Bolkowie wygłosili prelekcję nt. ewentualnych zagrożeń jakie niosą za sobą niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych.Przewodniczący Rady Powiatu Jawor Pan Roman Sadowski zafundował nam kilka butelek szampana,które pozwoliły na wzniesienie toastu za zdrowie wszystkich Babć i Dziadków. Funkcjonowała też poczta walentynkowa.

Gościnnie wystąpił zespół ludowy Kukułeczki z Pogwizdowa. Do tańca natomiast przygrywał zespół Marek i Rysio z Wałbrzycha.Zabawa trwała od 15.00 do 21.00, a nastroje panowały iście szampańskie.

Bolków 8.02.2017.
Dzień dobry.

Tradycyjnie już witam wszystkich Państwa jak najcieplej i jak najserdeczniej w to dzisiejsze mroźne popołudnie. Spotkaliśmy się dzisiaj po raz pierwszy w roku 2017, co jest taką jakby naturalną okazją do złożenia Państwu życzeń, wszystkiego co najlepsze w tym rozpoczynającym się właśnie nowym roku.

Szanowni Państwo. Każdy z nas tu obecnych był kiedyś dzieckiem. Wydaje się to dzisiaj wręcz nieprawdopodobne, bardzo odległe, jednakowoż fakty są niezaprzeczalne. Pamiętamy jak ważną rolę w naszym ówczesnym życiu pełnili nasi dziadkowie. Obchodzony 21 stycznia dzień babci i nazajutrz dzień dziadka, to tylko symboliczne daty w naszym kalendarzu. Natomiast rzeczywistość wygląda tak , iż dziadkowie każdego dnia myślami są przy swoich wnukach. Niemal codziennie też udzielają tak potrzebnego im wsparcia, porad, także pociechy. W życiu wnuków to właśnie babcia i dziadek są najważniejszymi i najbardziej kochanymi osobami, które nigdy się nie gniewają, które potrafią cierpliwie wysłuchać nawet tych najbardziej szalonych marzeń i pomysłów. I co godne podkreślenia dziadkowie potrafią to robić z oczekiwaną przez wnuków powagą.

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie . Kończąc, życzę Wam w imieniu całego Zarządu naszego Związku dużo zdrowia, radości, zadowolenia z życia oraz poczucia satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku jakim jest opieka nad wnukami.

Dziękuję za uwagę.

Apel do Młodzieży


Apel do Młodzieży


Zwracam się do młodych mieszkańców Bolkowa i okolic, szczególnie do tych wracających z dyskotek, a będących "pod dobrą datą", w sprawie czwartej już, wybitej szyby w tablicy ogłoszeniowej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, usytuowanej w pobliżu kościoła. Zanim zrobicie to po raz kolejny, pomyślcie wpierw o tym, że ktoś to przecież musi naprawić, że wykonanie tej czynności może kosztować nie tylko określone pieniądze, ale też ktoś musi poświęcić na to swój czas. W życiu nie ma nic za darmo. Tablica nasza nie służy wyłącznie do tego, aby wybijać w niej szyby, służy nade wszystko jako przekaźnik informacji naszym członkom i nie tylko naszym członkom. Ogólnie rzecz ujmując, służy wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Bolkowa i pobliskich wiosek. Wśród nich mogą być także wasi rodzice, wasze babcie i dziadkowie. Reasumując: im więcej jako mieszkańcy niszczyć będziemy nasze dobra wspólne, tym będziemy biedniejsi. A tego chyba nikt z nas nie chce.

Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Henryk Spodziewała


Wesoła piosenka dla babci
Zabawa Andrzejkowa 201`6


Zabawa Andrzejkowa


30 listopada 2016 w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się zorganizowana przez Związek Emerytów w Bolkowie Zabawa Andrzejkowa, w której wzięło udział ponad 100 osób.

Gościnnie wystąpił Zespół Biesiadny ze Świdnika, a do tańca grał zespół muzyczny Alabama z Jawora.Każdy z uczestników mógł sobie wywróżyć przyszłość z figurek powstałych po wylaniu wosku do wody.

Impreza trwała od 15.00 do 21.00.

Dzień Seniora 2016


Dzień Seniora 2016


  Bolków 12.10.2016.

Dzień dobry.

 Witam Państwa bardzo ciepło i serdecznie na dorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Seniora. Witam też naszych zaproszonych gości.- Szanowni państwo. Słowo "senior" oznacza, że mówimy o kimś starszym wiekowo, ale też o kimś kto posiada wielką wiedzę i bogaty  bagaż doświadczeń życiowych Przyjęte jest, że w wiek senioralny wchodzi się kończąc 60 rok  życia. Wiem z autopsji, że niektórzy ludzie posiadają w sobie jakieś wewnętrzne blokady, nie pozwalające im przyznać otwarcie  -  jestem emerytem. Blokady te przestają działać w dniach, kiedy  pobierają swoje świadczenia emerytalne. Prawdą jednak jest, że seniorem zostaje  każdy bez względu na to czy  tego chce czy nie. Ale też starość nie powinna być okresem smutnym, pełnym rozżalenia, wyrzeczeń z poczuciem samotności i wykluczenia społecznego.

Nasz Związek w miarę swoich możliwości i oczywistej pomocy naszych władz samorządowych robi wiele, aby nasi członkowie jak najmniej byli narażeni na te przykre dla osób starszych doświadczenia. Na portalu internetowym www.senior.pl  dowiadujemy się jakie przyjemności można zorganizować dla seniorów w ramach obchodów Dnia Seniora. Tych możliwości jest wiele. Można np. zaproponować wspólny spacer po parku wśród lecących liści z drzew, uprawianie nordic walkingu, można zachęcić seniorów do korzystania z komputera, telefonu komórkowego, bądź do zapisania się na Uniwersytet III wieku. Na tym samym portalu wyjaśnia się, że wszystko to brzmi obiecująco, ale nie zawsze jest  osiągalne dla ludzi starszych, szczególnie dla mieszkających na terenach wiejskich i  w małych miasteczkach. Często pozostaje tylko spacer po parku. I trudno się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić.

Człowiek stary, jeśli nie ma za co przeżyć do końca miesiąca, jeśli nie ma za co kupić węgla, jeśli brakuje mu na leki, nie będzie myślał o komputerze, o komórce czy o Uniwersytecie III Wieku. Jego świadomość ograniczy się tylko do troski o przetrwanie. Może niektórzy z Państwa pamiętają taką starą marksistowską doktrynę, że byt określa świadomość. Jak widać to ta doktryna i dzisiaj ma swoją wymowę. Ale nasz Zarząd z większym lub mniejszym powodzeniem  próbuje  zagospodarować i urozmaicić czas wolny naszych i nie tylko  naszych członków. Oferty czynnego spędzenia czasu kierujemy bowiem do wszystkich seniorów zamieszkujących gminę Bolków i szerzej powiat Jawor. 

Szanowni Państwo. Dzisiaj jest dobry moment, aby złożyć serdeczne podziękowania naszym władzom samorządowym za ciągłą pomoc udzielaną naszej organizacji. Mam tu na myśli Przewodniczącego Rady Powiatu Jawor Pana Romana Sadowskiego, Starostę Powiatu Jawor Pana Stanisława Laskowskiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej Bolkowa Panią Jolantę Majtczak oraz Burmistrza Bolkowa Pana Jarosława Wrońskiego. Mamy także w tej grupie osoby prywatne, które w jakiś sposób wspomagają nasze stowarzyszenie, ale pragną pozostać anonimowi. Szanuję ich wybór i również im składam niemniej  serdeczne podziękowania..
 
Spotkanie Integracyjne


W dniu 24 sierpnia 2016 w Ośrodku Kultury w Bolkowie odbyło się Spotkanie Integracyjne. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób. Oprócz członków Związku  z Bolkowa i najbliższej okolicy, spontanicznie przybyli do nas goście z Jawora i Kamiennej Góry. Zabawa trwała do 21.30.
Ochrona danych


W związku z doniesieniami medialnymi o nadmiernym pobieraniu z bazy danych PESEL przez niektóre kancelarie komornicze danych osobowych i o możliwości ich wycieku informujemy naszych członków, że każdy obywatel ma prawo do sprawdzenia faktu czy ktoś interesował się jego danymi osobowymi, a jeśli tak, to kto.

Należy w tym celu złożyć tylko odpowiedni wniosek do Ministra Cyfryzacji.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w naszym biurze
w Domu Kultury w celu wypełnienia w/w wniosków.


Zarząd PZERiI

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Najbliższe święta
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 289
Najnowszy Użytkownik: heinrich125
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów 2010

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

181432 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie