Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt LinkiCzwartek, Maj 26, 2016
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Nawigacja
Strona Główna
Prezydium Zarządu
Statut
O nas
Artykuły
Galeria
Kontakt
Linki
Szukaj
Nasza działalność
Ostatnie Artykuły
Tradycja obchodów Św...
Dzień Babci, Dzień D...
Międzynarodowy Dzień...
Spotkanie Integracyj...
Wycieczka do Mosznej...
Kalendarium
Trójmiasto' 2007


Park Miniatur' 2006


Witamy


Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
jest pozarządową organizacją społeczną działającą blisko 70 lat.

Jednym z jego ogniw jest Zarząd Rejonowy w Bolkowie.

59-420 Bolków
ul. Szpitalna 16
tel. (75) 7413152

Biuro czynne:
Wtorek od 10 do 13

Spotkanie na Dzień Inwalidy


Bolków 20.04.2016.

Spotkanie na Dzień Inwalidy


Obchody Światowego Dnia Inwalidy zainicjował bolkowski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. Dzień poświęcony niepełnosprawnym składał się z okolicznościowego wystąpienia prezesa Henryka Spodziewały, drobnych upominków i ciepłych słów skierowanych przez gości – przedstawicieli władz różnych szczebli, filmiku o wyczynach tanecznych seniorów, koncertu zespołu „Echo” oraz najdłuższej części imprezy: zabawy tanecznej. Uhonorowano także wielu sprzyjających bolkowskiemu kołu ludzi spośród władz, kierownictw instytucji i właścicieli firm.

Henryk Spodziewała tym razem nie przygotował swego okolicznościowego wystąpienia sam. Odczytał list skierowany przez władze PZERiI, w którym zwrócono uwagę na konieczność dalszego integrowania społeczności ludzi niepełnosprawnych ze sprawną resztą społeczeństwa. Henryk Spodziewała, prezes bolkowskiego koła PZERiI wręczył dyplomy osobom, które od 2002 roku wspierały koło. Wśród uhonorowanych znaleźli się: były burmistrz Bolkowa, Bronisław Andrzejewski, aktualny włodarz gminy - Jarosław Wroński, poprzedni przewodniczący Rady Miejskiej Marek Janas i obecna jej szefowa, Jolanta Majtczak, Ryszard Bożek, który przed laty pełnił funkcje kierownika domu kultury i dzisiejszy jego dyrektor Bogusław Krukowski, starosta jaworski Stanisław Laskowski i były wicestarosta Michał Lenkiewicz, a także przewodniczący Rady Powiatu Jaworskiego Roman Sadowski, pracownik domu kultury Wiesław Flaczyński oraz Sabina Żołnierczyk, współwłaścicielka piekarni.

Wstępem do zabawy był komiczny film z tańca wykonywanego przez seniorów wyszukany w sieci przez Wiesława Flaczyńskiego oraz koncert piosenek ludowych i popularnych w wykonaniu zespołu „Echo”. Sama zabawa trwała do późnego wieczora. Jej uczestnicy bawili się przy muzyce serwowanej przez Marka i Rysia z Wałbrzycha. W trakcie zabawy przeprowadzono konkurs tańca, który wygrali goście z Kamiennej Góry. Nagrody dla nich ufundowali Julita Roman i Stefan Żelichowski.

W obchodach Dnia Inwalidy udział wzięli mieszkańcy Bolkowa i gminy, liczni Jaworzanie oraz goście z Kamiennej Góry. Bo popularność bolkowskich spotkań tanecznych organizowanych dla seniorów przez władze związkowego koła jest duża, a zabawy uchodzą za najlepsze.


mate

Dzień Babci i Dziadka w tanecznych rytmach
Zabawa

Bolków 27.01.2016.

Dzień Babci i Dziadka w tanecznych rytmach


Dzień Babci i Dzień Dziadka, niedawno minione święta seniorów, były jedynie pretekstem. Bo bolkowskim seniorom, członkom i sympatykom oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nie są potrzebne dodatkowe powody do wspólnej zabawy. Ale zwykle też znajduje się jakaś dodatkowa okoliczność.

W zabawie zorganizowanej 27 stycznia 2016 roku w Ośrodku Kultury w Bolkowie udział wzięło ponad 130 osób nie tylko z Bolkowa, ale też m.in. z Kaczorowa, Jawora i Kamiennej Góry. Prezes zarządu rejonowego PZERiI Henryk Spodziewała, naświetlił krótko historię dni Babci i Dziadka i podkreślił rolę seniorów w wychowywaniu najmłodszych pokoleń. - Otóż wszystko zaczęło się od ustanowienia Dnia Babci pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku – powiedział. - Ktoś jednak słusznie zauważył, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80-tych w kalendarzu obok Dnia Babci pojawił się również Dzień Dziadka. Wnuczęta muszą tym samym przygotować obecnie dwie laurki. Jak wiemy w przedszkolach i szkołach organizowane są występy dzieci, na które zapraszani są babcie i dziadkowie. W niektórych krajach na świecie obchodzi się za tzw. jednym zamachem Dzień Dziadków. W Stanach Zjednoczonych jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta i kongres. Amerykańscy seniorzy doczekali się nawet swojego hymnu „A Song for Grandma and Grandpa”. Psychologowie twierdzą, że w dużej mierze to dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Dzieje się tak być może też dlatego, że wiele wnucząt siłą rzeczy traci swoich dziadków w stosunkowo młodym jeszcze wieku. Medycyna jednak robi ciągłe postępy, średnia wieku stale rośnie i w związku z tym role się nieco odwracają. To dziadkowie będą potrzebować coraz więcej uwagi i pomocy ze strony swoich dzieci oraz wnucząt. Jednakowoż życie pokazuje, iż babcie i dziadkowie czują się wyraźnie najlepiej we własnym towarzystwie. Pozwólcie Państwo, że skorzystam z okazji i z całego serca podziękuję wszystkim członkom naszego Zarządu za poświęcony czas, za pracę wkładaną w przygotowania i organizację takich spotkań jak dzisiejsze. Tym bardziej dziękuję, że ta praca wykonywana jest zupełnie bezinteresownie – dodał prezes Spodziewała.

Do tańca przygrywali znani już z poprzednich wizyt w Bolkowie, wokaliści i instrumentaliści, Marek i Ryszard z Wałbrzycha. Przed zabawą wystąpili goście ze Świebodzic. Był to zespół ludowy „Akord”, który wykonuje piosenki ludowe w stylu podobnym do zespołu „Mazowsze”. Ale ma w swoim repertuarze nie tylko ludową twórczość, także swe wersje popularnych piosenek.

Zabawa trwała kilka godzin, a bolkowskim emerytom na kolejną, w zielonym karnawale, przyjdzie czekać kilka tygodni.


mate


mate
Zabawa Andrzejkowa
Zabawa

Zabawa Andrzejkowa


Dnia 26 listopada 2015 w Domu Kultury odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych członków, ale i nie tylko. Przybyło ponad 150 osób.

Do tańca grali Marek i Rysio z Wałbrzycha.

Był też zorganizowany konkurs, którego wszyscy czworo uczestników otrzymało praktyczne nagrody w postaci dużej ilości drewna na rozpałkę do pieca.

Zabawa trwała od godz. 15.00 - 21.30.

Henryk SpodziewałaPodziękowanie


Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie składa serdeczne podziękowania panu Romanowi Sadowskiemu za nieodpłatne przekazanie naszemu stowarzyszeniu komputera marki Asus oraz nowego urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, ksero, skaner) marki Brother.

Darowizna ta pozwoli nam na dalsze doskonalenie naszej pracy biurowej oraz znacznie podwyższa stopień komunikacji pomiędzy zarządem, a członkami naszego związku.

Dziękujemy i życzymy panu Romanowi Sadowskiemu wiele sukcesów w pełnieniu zaszczytnej funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Jaworskiego i nie mniejszych w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

W imieniu zarządu
prezes Henryk Spodziewała

Przemówienie Henryka Spodziewały, prezesa zarządu rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie podczas obchodów Dnia Seniora 15 października 2015 rokuPrzemówienie Henryka Spodziewały, prezesa zarządu rejonowego Polskiego
Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie podczas obchodów
Dnia Seniora 15 października 2015 roku


Witam Państwa bardzo cieplutko i serdecznie na naszym dorocznym spotkaniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora. Na wstępie chciałbym przywitać gości zaproszonych na naszą dzisiejszą uroczystość:

przewodniczącego Rady Powiatu Jaworskiego pana Romana Sadowskiego,
przewodniczącą Rady Miejskiej Bolkowa panią Jolantę Majtczak,
komendanta Komisariatu Policji w Bolkowie nadkom. Adama Pilcha,
szefową Stowarzyszenia Dzieci Wojny z Jawora panią Zofię Grynicz,
pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z Bolkowa oraz ich opiekunkę.

Szanowni Państwo, nie otrzymaliśmy w tym roku z Zarządu Głównego żadnych materiałów odnośnie tegorocznych obchodów Dnia Seniora, ani też hasła przewodniego, które miałoby przyświecać tym uroczystościom. Pozwolę sobie wobec tego zgłosić własne hasło o następującym brzmieniu: Teraz dla nas najważniejsze są pieniądze, bo młodzi i piękni to już byliśmy!
Proszę Państwa, nasz związek jak zawsze poważnie traktuje Dzień Seniora. Uważamy bowiem, że dzień ten jest dniem szczególnym dla ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili pracy zawodowej oraz wychowywaniu dzieci. Dzisiaj to już starsi,niejednokrotnie schorowani ludzie. Pracowaliśmy uczciwie po trzydzieści, czterdzieści i więcej lat i to powinno być teraz naszą legitymacją, pozwalającą nam na godziwe emerytury jak też dostęp do szeroko pojętej służby zdrowia. Ale z tym, jak Państwo wiecie, bywa bardzo źle. Uważam, że w poważnym stopniu jest to wynikiem złej dystrybucji pieniędzy z budżetu państwa. Ale wszak nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Widzimy i słyszymy w telewizji sami co się dzieje w tej chwili na świecie. W wielu krajach toczą się bratobójcze wojny.
Jest to efekt uszczęśliwiania na siłę całych narodów, tzw. demokracją pojmowaną dokładnie w sposób w jaki życzą sobie wielcy tego świata. Przejdźmy jednak na nasz związkowy trawnik.

Szanowni Państwo, chciałem poinformować, że w grudniu ubiegłego roku odbył się Zjazd Delegatów PZERiI w Warszawie. Z dużą radością chcę Państwu donieść, że na tym Zjeździe pojawiły się pierwsze symptomy zmian statutowych, z mniejszą natomiast, że o wynikach i uchwałach Zjazdu można się dowiedzieć tylko z internetu. Jak daleko te zmiany pójdą – trudno coś dzisiaj powiedzieć. Na uwagę zasługują 3
uchwały:

1. Zjazd przyjmuje i zatwierdza zmiany wprowadzone do Statutu Związku w
wersji przedstawionej przez Komisję Statutową.
2. Zjazd zobowiązuje Zarząd Główny do niezwłocznego podjęcia
działań zmierzających do zarejestrowania znowelizowanego Statutu i
dopełnienia innych wymogów formalno - prawnych.
3. Zjazd zobowiązuje Zarząd Główny do dostosowania przepisów
organizacyjnych i finansowych do znowelizowanego Statutu.

Liczę szczególnie na zmiany zawarte w pkt. 3. Choć nie wpadam w euforię. Być może nastąpi wreszcie znaczące obniżenie haraczu, który wszystkie zarządy rejonowe wpłacają do zarządów okręgowych w wysokości 20 % od zebranych składek. Okręgi składają się przeciętnie z 15, 16 rejonów. Można sobie wyobrazić jak duże pieniądze wsysają okręgi, praktycznie za nic. Natomiast okręgi do Zarządu Głównego wpłacają już tylko 5 %. Widać tu gołym okiem czysto mafijne układy.
Muszę dodać, że zarządy rejonowe to najniższe i najuboższe ogniwa w strukturach PZERiI poza kołami, których jest niewielka ilość.
Obniżenie tego haraczu np. do co najwyżej 5 % pozwoliłoby na rozszerzenie działalności zarządów rejonowych, co z kolei przełożyłoby się na sukcesywne zwiększanie liczebności członków związku. Pozostaje więc mieć nadzieję, że wspomniany Zjazd uchyli nieco okna w skostniałym Zarządzie Głównym i wpuści tam wreszcie powiew demokracji, tak potrzebnej temu związkowi.

Szanowni Państwo, dzisiaj jest dobra okazja, aby podziękować wszystkim instytucjom samorządowym za wspieranie nas jako Związku w działalności adresowanej do członków wspólnoty gminnej, miejskiej i powiatowej, abyśmy mogli tym ludziom ograniczyć w jakimś stopniu poczucie samotności, poczucie bylejakości ich codziennego życia. Poprzez tego rodzaju imprezy jak dzisiejsza, poprzez wycieczki organizowane w
miesiącach letnich, wreszcie poprzez organizowanie spotkań przy grillu na terenie basenu, staramy się pomóc tym starszym przecież ludziom, w odnajdowaniu niekiedy swej tożsamości, właśnie przez odnawianie kontaktów, zawieranie nowych, poprawie samopoczucia, zmiany otoczenia, a reasumując wszystko to prowadzi do integrowania się naszego środowiska, do podwyższania samooceny oraz kształtuje i utrwala w człowieku uczucie pewności siebie.

Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Jaworze, panu staroście, panu przewodniczącemu Rady Powiatu za pomoc finansową, jaką otrzymujemy w postaci dotacji przeznaczonych na organizację wycieczek oraz środki na uhonorowanie naszych super seniorów , dziękuję Urzędowi Miejskiemu w Bolkowie, panu burmistrzowi, pani przewodniczącej Rady Miejskiej za pomoc, dzięki której możemy właściwie istnieć i działać, dziękuję
dyrektorowi i pracownikom ośrodka kultury w Bolkowie za pomoc w organizacji naszych związkowych imprez.


Seniorzy w miejskim plenerze
Spotkania Integracyjne

Seniorzy w miejskim plenerze


Miłe oku łono natury, muzyka mechaniczna i na żywo, ognisko, sporych rozmiarów grill, kilka namiotów, wiele stołów i ław - wszystko to złożyło się na wspólne przyjemne spędzenie czasu przez bolkowskich seniorów.

Spotkanie pod szeroko pojętym hasłem „ognisko” zorganizował
bolkowski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie. Na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego, popularnego basenu, członkowie związku czuli się świetnie. Nie tylko rozmawiali i degustowali przygotowane kiełbaski i kaszanki, ale też bawili się słuchając muzyki na żywo i z płyt. Wiele piosenek ze swego bogatego repertuaru przedstawił zespół„Bolkowianie”. Muzykę serwowali także instruktorzy z ośrodka kultury. A kiedy gra muzyka to nogi same niosą, nie obeszło się więc bez tańców. Czas ogniskowego popołudnia minął spokojnie i przyjemnie.

Kolejnym zajęciem relaksującym dla bolkowskich seniorów będzie wycieczka. Już wkrótce, na początku lipca, wybierają się do Wrocławia. – W programie mamy między innymi ogród zoologicznym z jego hitem - otwartym przed kilkoma miesiącami afrykarium – zdradza Henryk Spodziewała, prezes oddziału PZERiI w Bolkowie.


Działalność PZERiI w Bolkowie.


Działalność PZERiI w Bolkowie.


W roku 2014
poza Wycieczką po Dolinie Pałaców i Ogrodów, zorganizowaliśmy jeszcze dla swych członków imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka, obchody Światowego Dnia Inwalidy, Spotkanie Integracyjne, wycieczkę z cyklu Pożegnanie Lata do podziemi w Kamiennej Górze i dalej do Chełmska Śl., Krzeszowa,Sokołowska, Golińska oraz do miejscowości Starostin w Czechach. W Sokołowsku zjedliśmy tani i bardzo smaczny dwudaniowy obiad. W październiku jak zwykle były obchody Dnia Seniora, a w listopadzie Andrzejki.

W roku 2015 urządziliśmy już zabawę przy okazji Dnia Babci i Dziadka z elementami walentynkowymi, Dzień Inwalidy, 10 czerwca organizujemy na terenie basenu w Bolkowie Wiosenne Ognisko, 1 lipca natomiast wyjedziemy na wycieczkę do Afrykarium we Wrocławiu oraz do Brzegu Dolnego. Te dwie imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych członków.


Wycieczka do Doliny Pałaców i Ogrodów
Wycieczki

Wycieczka do Doliny Pałaców i Ogrodów


Nasz Związek organizuje w dniu 16 lipca 2014 kolejną, jednodniową wycieczkę krajoznawczą z cyklu Poznaj Swój Kraj. Tym razem zwiedzimy Dolinę Pałaców i Ogrodów leżącą w Kotlinie Jeleniogórskiej. Wycieczka zakończy się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Koszt od osoby wynosi 40 zł (w tym przejazd, ubezpieczenie, pilotaż wycieczki, kiełbaski i pieczywo).

prezes Henryk Spodziewała

Obchody Światowego Dnia Inwalidy

Witam Państwa niezwykle serdecznie na dzisiejszym spotkaniu z okazji obchodów Światowego Dnia Inwalidy. Niemniej serdecznie witam naszych zaproszonych Gości :

Szanowni Państwo.
Tradycja obchodów Światowego Dnia Inwalidy sięga już kilku dziesięcioleci. W roku 2014 obchody te w całej strukturze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przebiegają pod hasłem:
Twórzmy warunki umożliwiające osobom niepełnosprawnym aktywne życie.
Dzień Inwalidy jest takim przypomnieniem dla zdrowej części społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne są wśród nas i są też pełnoprawnymi członkami tego społeczeństwa. Dla osoby niepełnosprawnej nie tylko zatrudnienie jest ważne, ale niejednokrotnie samo wyjście z domu na ulice sprawia takiej osobie dużą satysfakcję. Ale też w wielu przypadkach stanowi to dla tych ludzi ogromne wyzwanie. Czasami nawet nie do pokonania. Zgłasza się ciągle różnego rodzaju postulaty i obietnice, które miałyby poprawić los osób niepełnosprawnych, a i osób starszych również. Ale proszę Państwa to nie wiele zmienia. W tym wszystkim chyba najistotniejszą rolę odgrywają pieniądze i to często duże pieniądze. A chodzi tu o likwidowanie barier architektonicznych, komunikacyjnych, a także informatycznych. W likwidacji tych ostatnich mamy jako Związek pewien wkład, ponieważ zorganizowaliśmy już trzy edycje kursu komputerowego. Należałoby też podjąć kroki w celu dalszego przystosowywania przestrzeni publicznej do pełnej dostępności dla osób niepełnosprawnych. U nas w Bolkowie np. w ostatnim czasie zrobiono już taki krok przenosząc Bank PKO z pod arkad do lokalu po byłym Domu Mody. Ludzie nie muszą już wchodzić i schodzić po schodach. Ale wiele obiektów użyteczności publicznej posiada również status zabytku ,chroniony jest odpowiednimi przepisami prawa i bez wielu przeróżnych pozwoleń nie można stosować żadnych przeróbek. Nie będę się tutaj rozwodził nad tym, co należałoby jeszcze zrobić, aby ulżyć losowi osób niepełnosprawnych, muszę jednak wspomnieć o służbie zdrowia w naszym kraju, która ma w tym zakresie jeszcze wiele do zrobienia. Proszę Państwa. Z pewnością każdy prezydent miasta, każdy burmistrz, każdy wójt chciałby, aby ludziom niepełnosprawnym w jego miejscowości żyło się łatwiej, ale jak wyżej wspomniałem na przeszkodzie stają pieniądze, a właściwie to ich brak. Szanowni Państwo. Osoby niepełnosprawne potrzebują nade wszystko obecności drugiego człowieka. Naszym obywatelskim obowiązkiem jako związkowców, jest pomoc tym osobom w dążeniu do wyzbycia się poczucia osamotnienia, umacnianie więzi ludzi sprawnych i tych mniej sprawnych, krótko rzecz ujmując, chodzi tu o integrowanie się środowiska emerytów, rencistów i inwalidów, co nasze stowarzyszenie stara się czynić.
Kończąc, chcę podziękować Starostwu Powiatowemu w Jaworze za wymierną pomoc i współpracę, dziękuję władzom Bolkowa za liczącą się pomoc jakiej doświadcza nasz Związek rok do roku. Dziękuję też kierownikowi Miejsko-Gminnego Zakładu Budżetowego w Bolkowie Panu Henrykowi Pawłowiczowi za nieodpłatną naprawę naszej tablicy ogłoszeniowej usytuowanej obok kościoła . Chcę jeszcze proszę Państwa zacytować słowa, które wypowiedział znany literat amerykański Mark Twain, a które niech posłużą za puentę mojej dzisiejszej wypowiedzi:
„ Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”. Dziękuję za uwagę.
Życzenia wielkanocne
Życzenia

Z okazji świąt Wielkanocnych dużo radości,
której moc przesłoni troski codzienności.
Miłej atmosfery oraz mokrego dyngusa


Życzy Zarząd PZERiI


Dzień Babci, Dzień Dziadka


Dzień Babci, Dzień Dziadka


19 lutego 2014 r.w ośrodku kultury w Bolkowie odbędzie się zabawa

"Dzień Babci, Dzień Dziadka".


Zaprasza na nią oddział PZERiI w Bolkowie. Początek o godz. 15.

Wstęp dla osób spoza związku 10 złotych. Przewidziane są także występy artystyczne.


prezes Henryk Spodziewała

Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie.


Karnawał seniorów


Po raz pierwszy w tym roku i tegorocznym karnawale zarząd oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bolkowie zaprosił swych członków i sympatyków na zabawę. Lutowy bal dla seniorów przygotowano pod hasłem Dzień Babci i Dzień dziadka, a także miłych wspomnień walentynek. Nie było tym razem oficjalnych gości ani przemówień. Zanim zaczęły się tańce przed licznie zebranymi uczestnikami balu swe programy artystyczne przedstawiły dwie grupy. Jako pierwsi wystąpili uczestnicy zajęć w świetlicy socjoterapeutycznej im. św.Zygmunta Gorazdowskiego prowadzonej przez zgromadzenie sióstr Józefitek w Bolkowie. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały okolicznościowe wiersze. Po nich na scenie stanął zespół "Echo", który z bogatego repertuaru wybrał piosenki o miłości i zabawie. W trakcie zabawy, do której przygrywał zespół "Werner music", rozegrano konkurs z nagrodami. Panie Genowefa z Wolbromka, Elżbieta z Bolkowa i Danuta z Jastrowca w wyznaczonym czasie starały się pocałować jak najwięcej panów. I miejsce zajęła pani Danuta z Jastrowca, która po raz pierwszy wzięła udział w emeryckim balu. Nagrody dla uczestniczek tego konkursu ufundowali Julia Roman i Stefan Żelichowski . Jak zawsze podczas spotkań organizowanych przez bolkowski oddział związku emerytów panowała serdeczna i rodzinna atmosfera. Na sali wielu było nie tylko Bolkowian i mieszkańców gminy, ale duża grupa Jaworzan, którym odpowiada aura bolkowskich zabaw dla seniorów.
emma


Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Najbliższe święta
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: heinrich125
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © Halina Rakowska 2010

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

130345 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie